Další obchody: Motodoplňky Snow&Ski Bílé zboží Elektro Mobilní telefony Digitální fotoaparáty Parfémy Pneumatiky
Zákazník nepřihlášen: [ přihlásit ]    

celá kola a rámy na objednávku | WILIER

kola WILIER

    Nechceme vás ohromit šíří naší nabídky, ale nabízíme Vám možnost objednat si v naší prodejně v Opavě kola zn. WILIER. Je to tak, že většina internetových obchodů stejně kola na prodejnách nemá, takže si vyberte to co se vám líbí a my se budeme snažit vyjít co nejrychleji vstříc vaším požadavkům.

kola WILIER naleznete na stránkách (klikněte pravým tlačítkem na myši a Otevřít v nové záložce):
www.wilier.cz
www.wilier.it

   Vaší výhodou jsou tři garanční prohlídky zdarma, záruční a pozáruční servis přímo na prodejně a hlavně se o vaše kolo budeme starat jako by bylo naše vlastní.  
   Dejte nám vaše požadavky na model (případnou změnu/výměnu komponentu -ů) a my vám zjistíme dostupnost a cenu pro vámi vybraný model.
   Poptávku posílejte na e-mail
info@cyklosvet.cz nebo vše vám zodpovíme na tel. č. 734 253 961

   Wilier se zrodil v roce 1906 díky skvělému nápadu Pietra Dal Molina, obchodníka z Bassana, vyrábět svá vlastní jízdní kola. Jeho kovárna „Steel horses“ vyrostla jako malý obchůdek na březích řeky Brenty, ve městě Bassano del Grappa, a stávala se čím dál tím více úspěšnou, poptávka po kolech stále rostla.
   V první poválečné periodě převzal vedení Wiliera Mario, jeden ze synů Dal Molina, a zdokonalil kola chromováním a niklováním. Pod jeho vedením se výroba rozrostla a firma, která nebyla postižena 2. světovou válkou, znovu nastartovala po uzavření příměří svou aktivitu.
   To byly roky budování, rekonstrukce, kdy bylo jízdní kolo nejdůležitějším dopravním prostředkem a cyklistika se stala spolu s fotbalem nejpopulárnějším sportem. Z tohoto důvodu vybudoval Dal Molin profesionální tým vedený triestinským Giordanem Cotturem, který se proslavil nikým menším než Ginem Bartalim během amatérského závodu Bassano-Monte Grappa.
V době, ovlivněné všeobecnou náladou po osudu města Trieste, se Dal Molin rozhodl začlenit jméno tohoto města do názvu své firmy. Tak se na podzim 1945 zrodila Wilier Triestina, snadno odlišitelná svými červeně měděnými koly, jejichž barva přešla později do autentické ochranné značky.  V následujících letech se tým zúčastnil první Tour Itálie poválečného období, bojovali v duelu mezi dvěma skvělými šampiony, Coppim a Bartalim, a získali báječná vítězství v několika závodech. Po všech těchto úspěšných závodech se stal Wilier součástí nejdůležitějšího období italské cyklistiky: tento velký průmyslový boom způsobil rozšíření jak závodu, tak i počtu zaměstnanců, protože bylo potřeba uspokojit poptávku zákazníků; výroba dosáhla 200 kol za jediný den a ve firmě pracovalo v té době 300 zaměstnanců.
   Díky tomuto úspěchu a také prestiži se Wilier v roce 1947 rozhodl vychovat slibného mladého cyklistu: Fiorenza Magniho, který, ačkoli byl poražen v souboji mezi Coppim a Bartalim, našel ten správný systém jak se stát třetím skvělým protagonistou italské cyklistiky, a to svou výhrou na Tour Itálie v roce 1948. V ten samý rok Wilier rozšířil své aktivity také v Latinské Americe, kde malý tým lokálních profesionálních cyklistů posbíral spoustu vítězství.
   V následující sezóně tým vyhrál několik národních závodů a stal se v letech 1949 a 1950 úspěšným v závodech Tour of Flanders a Tour de France.
Naneštěstí přišlo po první fázi národní obnovy, v ranných 50. letech, období ekonomického zázraku: lidé místo kol objevili skútry a motocykly. Pro cyklistické firmy to znamenalo ztrátu a v roce 1952 musela být firma Wilier Triestina uzavřena.
   Nyní slavný příběh této firmy a jejího „měděného klenotu“ znovu žije díky bratrům Gastaldellovým z Rossana Veneta, kteří v roce 1969 zakoupili obchodní značku Wilier Triestina a znovu ji pyšně uvedli do nejlepších cyklistických obchodů a v současné době  podporují několik profesionálních i neprofesionálních italských a zahraničních týmů svými koly.
zpětmotodoplňky, motorky, motocykly      


Provozovatel: BPS-koupelny s.r.o., Pavlovského 673/39, 747 07, Opava,
e-mail: info@cyklosvet.cz tel. 734 253 961

Naše další obchody: Motoeshop.cz - Motodoplňky | SnowSki.cz - Vybavení pro zimní sporty


Provozováno na systému PremiumSHOP
Cyklosvět.cz - Internetový obchod cyklistika jízdní kola, cykloshop s cyklo vybavením.
Dovážíme značky Lapierre, Selev, IRC, ZAMO, PROGRIP, FIRSTRACING a Dainese.
Duše a pláště, přilby a helmy, chrániče, rukavice, brýle, vidlice a tlumiče, brzdy.